A Pro Iuventus polgári társulást 2000.9.11-én jegyezte be a Szlovák Köztársaság Belügyminisztériuma. Székhelye: Mládežnícka 7., 986 01 Fižakovo (Fülek, Ifjúság u. 7.), tel.: 047/43 81 924. Elnöke: Ferenc Izolda A polgári társulás küldetése: az ifjúság megcélozásával hozzájárulni a Fülek és környékét felölelő régió fejlesztéséhez a kultúra, az oktatás, a természetvédelem, a turizmus és az interetnikus kapcsolatok terén. A szervezet tevékenysége elsősorban a gyerekekre és a fiatalokra irányul, minden olyan kultúrában, oktatásban, természetvédelemben és egyéb területeken működő szakértő, pedagógus, művész és aktivista bevonásával, aki a felnövekvő generáció, a régió és e kettő kapcsolatának érdekében tesz valamit. A társulás főleg az Ifjúság Utcai Alapiskola tanulóinak és pedagógusainak iskolai és iskolán kívüli tevékenységét támogatja, de egyéb rendezvényekbe is bekapcsolódik a régióban, amelyek megegyeznek a polgári társulás céljaival. A Pro Iuventus minden évben megvalósuló programjai közé tartozik a Beíratkozási program, a Pro Iuventus-versenyek és -vetélkedők (János vitéz-verseny, Toldi-verseny, Legyél te is kisokos!, Gyermeknapi ügyességi versenyek), a Föld Napja, a Drogellenes hét és az Ezt tanultuk egész évben c. év végi esztrádműsor, klubdélutánok szervezése, karácsonyi-, húsvéti-, András napi vásárokon való részvétel...